Připomínám že kdo jemoje SB nesmí se psát komentáře
jako ahojky obíhačka...atd...děkuju!!
pa Liľ!!...xD
♥zápis do SB ZdeAdvertising of me

00000000000000
Jsem Online

Země bude za 300 let pro lidi neobyvatelná, varují vědci

14. května 2010 v 20:28 | Liľ |  x zajímavosti x

Země bude za 300 let pro lidi neobyvatelná, varují vědci

Bojovníci proti oteplování se nevzdávají. Nová studie varuje, že pokud se vlády nezaměří na zvrácení současných trendů, tak se stane Země někdy kolem roku 2300 neobyvatelnou pro lidi, kvůli důsledkům globálního oteplování klimatu.
Ilustrační foto
Dnes 19:50
Neobyvatelnost planety je pak svázána s předpovědí, že průměrné teploty se v globále zvýší o 12 stupňů Celsia oproti dnešku. Studie, která vznikla na univerzitě v Novém jižním Walesu a na Prurdue University, tvrdí, že předpověď vyjde s přesností 50:50.
"Není pravděpodobné, že by teplota vzrostla o sedm stupňů již v tomto století. Ale většina diskusí se točila kolem odhadu, že do roku kolem 2100 vzroste teplota o dva stupně Celsia, jakoby se na této hodnotě mělo oteplování zastavit. Jenže bude růst dál," varuje jeden ze spoluautorů studie profesor Tony McMichael.

Většina území bude pro lidi horká

Vzrůst průměrné teploty o sedm stupňů se nezdá tak strašný, ale tato globální průměrná teplota bude dosažena za cenu teplotních extrémů v různých oblastech během roku, kvůli kterým se celé oblasti Země stanou nevhodné pro život. Další zvýšení na 12 stupňů učiní většinu Země pro lidi neobyvatelnou.
"Naše současné obavy ze stoupající hladiny oceánů, vln úmorných veder a přibývajících požárů pralesů s narušením zemědělské produkce budou zcela bezvýznamné. Nejméně polovina v současnosti osídlených území se stane pro lidi příliš horká, aby tam mohli žít," tvrdí McMichael.
Podle druhého spoluautora studie doktora Keitha Deara je Mezivládní panel ke klimatickým změnám, který dosud zastřešoval mezinárodní aktivity související s bojem proti globálnímu oteplování, ve svých varováních příliš konzervativní a opatrný. Ostatně není divu: Poté, co se v sérii skandálních odhalení od loňského roku ukázalo, že vědci často využívali nedůvěryhodné podklady a přefouknuté články ekologických aktivistů. Mezinárodní konference v Kodani tak skončila víceméně fiaskem. [celá zpráva]
Dear proto varuje, že se problém pokračujícího oteplování podceňuje, protože klimatické druhy ohrožují bezprostředně zdraví každého jedince, ale v dlouhodobé horizontu i přežití lidí jako živočišného druhu.

Zdroj:http://www.novinky.cz/veda-skoly/200193-zeme-bude-za-300-let-pro-lidi-neobyvatelna-varuji-vedci.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miss-veruliq miss-veruliq | Web | 14. května 2010 v 21:22 | Reagovat

hezkej blog

2 Greeny, ydijot SB :-D Greeny, ydijot SB :-D | Web | 15. května 2010 v 11:16 | Reagovat

Haha, dobře nám tak!:-D Lidi si za to můžou stejně smai.. Za všechno!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama